Parafia
Matki Bożej Częstochowskiej

16.06.2019 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

 

·         Uroczystość Bożego Ciała - 20 czerwca br.  Msza św. o 08.00,  11.30, o 16.00 wraz z procesją do 4 ołtarzy i o 18.00. Trasa procesji: Palmowa, Fiołkowa, Południowa  i Tulipanowa. Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Z okazji tej uroczystości prosimy Drogie Panie o upieczenie i podarowanie ciasta do sprzedaży, aby zbierać fundusze na ławki do kościoła.  

 

·         Zapraszamy w tym tygodniu na codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30 za wyjątkiem wtorku (ze względu na uroczystość Bierzmowania) oraz  czwartku (ze względu na uroczystość Bożego Ciała).

 

·         W środę po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 

·         Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spowiedź św., która odbędzie się jutro (poniedziałek 17 czerwca) o godz. 17.00. Bezpośrednio po spowiedzi św. będzie próba generalna w kościele. Obecność obowiązkowa!!!

Bierzmowania udzieli Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski we wtorek 18 czerwca br. podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

·         KANCELARIA PARAFIALNA czynna we wtorek od 16.00 do 17.00.

 

·          Radny z naszego osiedla p. Marek Filipek wraz z zaprzyjaźnionymi mieszkańcami serdecznie zaprasza na Piknik dla dzieci i rodzin na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji w sobotę 22 czerwca br. o 15.00 na teren placu zabaw przy ul. Morelowej koło cmentarza.

 

·         Składam podziękowanie wczorajszym Nowożeńcom: Wiolecie Tomaszewskiej i Pawłowi Sokół za udekorowanie kościoła kwiatami. Szczęść Boże Młodej Parze!

 

·         Spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczną od września br. naukę w 3 klasie SP w sprawie organizacji I Komunii Św. w roku 2020 dziś po Mszy św. o 11.30.

 

·         ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

1. Marcin SOWA, s. Zbigniewa i Bożeny, zam. w tut. Parafii,  ul. Fiołkowa i Amanda BERG zam. w Prochowicach – zapowiedź 1.

2. Paweł PIELICHOWSKI i Dominika  PIELICHOWSKA z domu Stopyra, zamieszkali w tutejszej parafii, ul. Rumiankowa – zapowiedź 3.

 

·         W LIPCU i SIERPNIU nie będzie w niedzielę Mszy św. o 13.00 za wyjątkiem niedzieli 25 sierpnia br. , kiedy to będzie suma odpustowa o 13.00.