Parafia
Matki Bożej Częstochowskiej

20 Niedziela zwykła 20 sierpnia 2017

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2.  W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 i podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. 

3. W piątek o 17.30 modlitwy do Miłosierdzia Bożego, w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W ten uroczysty dzień w naszej parafii msza św. odpustowa o godz. 17.00.

Są jeszcze wolne miejsca  na pielgrzymkę do Częstochowy a zapisanych prosimy o dokonanie wpłaty celem potwierdzenia uczestnictwa. Wyjazd 28.08. w poniedziałek o 8.00 przy kościele. Powrót we wtorek 29.08. wieczorem.

Potrzebna stancja dla cudzoziemki, która od września podejmie pracę na naszym Osiedlu. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•    21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).