Parafia
Matki Bożej Częstochowskiej

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Stanisław.  Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek, środę o 10.00 i 18.00. Spowiedź w środę o 9.30 i od 17.00 do 18.00.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 w kaplicy.

W piątek o 19.30 w kościele św. Jana Chrzciciela rozpocznie się ogólnomiejska Droga Krzyżowa, na którą zaprasza Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed mszą św.  o godz. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

5. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). W kościele św. Judy Tadeusz o godz. 14.00 Eucharystią pod przewodnictwem Biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego następnie młodzież przejdzie na halę widowiskowo- sportową OSiRu przy ul. Lotniczej, gdzie odbędzie się koncert zespołu “Rock and fire” połączone ze świadectwem nawrócenia ich członków.

Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•    19 III  – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.