Parafia
Matki Bożej Częstochowskiej

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                     3 grudnia 2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Dzieci z lampionami uczestniczą w procesji na wejście. Serduszka z dobrymi uczynkami przed mszą św. składamy do koszyczka.

4.W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.

5. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratnia symbolizuje Niepokalaną. Msza Święta o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

W kaplicy można zobaczyć dwa obrazy namalowane specjalnie do naszego kościoła. Po zamontowaniu ram zostaną powieszone w kościele i poświęcone. Zwracamy się z prośbą sfinansowanie zakupu obrazów. Ofiary na ten cel można składać u pani Doroty Borkowskiej.


W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•    7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.